logo
        
 
 
 
 
Jak zostać rodziną zastępczą
 
 
 

 

 

 

By zostać rodzicem zastępczym lub prowadzić rodzinny dom dziecka trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Żeby zostać zakwalifikowanym jako rodzic zastępczy trzeba przejść odpowiednie szkolenie, wywiad środowiskowy i badania psychologiczne.

Pojawia się pytanie: Dlaczego biologiczni rodzice nie muszą przechodzić całej tej procedury? czy i w moim wypadku nie wystarczą chęci i gotowość przyjęcia dziecka? W przypadku rodzicielstwa zastępczego to przygotowanie jest konieczne aby lepiej rozumieć problemy dzieci, które  trafiają do pieczy zastępczej. Dobre chęci to podstawa, ale w trakcie szkoleń ze specjalistami kandydaci na rodziców zastępczych otrzymują wiedzę potrzebna do  uporania  się
z trudnościami jakie niesie ze sobą wychowanie dzieci. Szkolenia dla kandydatów na rodziców zastępczych składają się z różnorodnych wykładów i warsztatów, a wiedza jaką tam zdobędą będzie mieć przełożenie na codzienne życie.

Chociaż może się wydawać, że droga do rodzicielstwa zastępczego jest kręta i wyboista, to jest ona do przejścia. Osoby zainteresowane tym zagadnieniem zapraszamy do kontaktu telefonicznego  lub  bezpośredniego  w  celu  rozwiania  wątpliwości  i  otrzymania  odpowiedzi na nurtujące pytania.


Czy możesz zostać rodzicem zastępczym? Dowiedz się 

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń:
Konsultacje telefoniczne odbywają się od poniedziałku do piątku
od godziny 18 do godziny 20
tel. 77 44 11 229, 505 287 466 

   
 
 


 
 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 
logo

Opole, ul. Damrota 2a/6-7, tel. 77 441 12 29
e-mail: info@dobroczynca.pl


 
 
UE